Na pytanie:             Co tam Panie w Mickiewiczu?

 

Można by rzec krótko:     Wszyscy trzymamy się mocno!!! 

 

Ale rozwińmy tę myśl…

 

W naszej szkole, czyli II LO zwanym powszechnie „Mickiewiczem” bądź „Mickiem” wszystko jest naj… To najwłaściwsze miejsce do poszerzania wiedzy i umiejętności z różnych przedmiotów. To najciekawsze profile i wysoka zdawalność egzaminów maturalnych. To najlepiej przygotowana do dzielenia się z uczniem swą wiedzą i doświadczeniem, życzliwa młodym adeptom sztuki nauczania kadra pedagogiczna. To najwłaściwszy sposób spędzania czasu wśród przyjaciół. To niepowtarzalna atmosfera, najlepsza w licealnych murach miasta. To klimat, którego nie da się powtórzyć ani zapomnieć (spytajcie absolwentów!). To doskonała przestrzeń do realizacji uczniowskich pasji. To po prostu najlepsza szkoła, jaką sobie możecie wyobrazić!

To tu przeżyjesz jedyną, bo Artystyczną Wiosnę w swoim życiu, zdobędziesz uznanie w konkursach językowych, humanistycznych oraz tych z przedmiotów ścisłych. Weźmiesz także udział w Memoriale Wytrzyszczewskiego i wyrecytujesz najpiękniejszą poezję w konkursach recytatorskich. Podczas licznych imprez szkolnych wystąpisz „na deskach Mickiewicza” i odkryjesz przed nami swój talent. Może nawet zdobędziesz  „Adasia” – dyplom uznania dla naj…

A… i oczywiście bawić się będziesz na wyjątkowym corocznym „Balu Romantyka”, organizowanym przez Samorząd Uczniowski. To u nas na przerwach słychać największe muzyczne hity, a na lekcjach przysłowiową muchę. I jeszcze jedno, od nas i do nas wszędzie najbliżej, gdyż usytuowanie też mamy najlepsze – w centrum Skarżyska:).

 

I.W.