Kółko teatralne

  

        Funkcjonuje od  2009 roku z przerwą w roku szkolnym 2012/2013.

Zajęcia i atmosferę na nich tworzą uczniowie, którzy zawsze potrafią zaskoczyć, rozśmieszyć i rozwinąć wyobraźnię. Główną techniką, którą wykorzystujemy na zajęciach, jest drama. Jednak najważniejsze jest wkładane serce i dobra zabawa.

Kółko obecnie funkcjonuje jako po prostu kółko teatralne, lecz do 2011 nosiło nazwę „Klinika doktora Etkera” i tworzyła je bardzo zgrana grupa uczniów, których wkład  w zajęcia zaowocował III miejscem na Wojewódzkim Przeglądzie Małych  Form Teatralnych – konkursie organizowanym przez Wojewódzką Komendę Policji i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Zapraszamy każdego zainteresowanego

w roku szkolnym 2013/2014 zajęcia odbywają się

w sali nr 13 we wtorki o godzinie 14.05.

 


 

Koło Literackie

 

     Działa w naszej szkole już drugi rok, jego opiekunem jest prof. Beata Maciejewska. Skupia wrażliwców, poetów, prozaików, artystyczne dusze    i oryginalne osobowości. Na cotygodniowych spotkaniach poznajemy poezję, bawimy się poezją i tworzymy poezję (nawet jeśli jest to proza). Urządzamy happeningi poetyckie i organizujemy koncerty muzyczne. Nasze utwory drukowane były w cyklu „Przystanek Poezja" na łamach „Tygodnika Skarżyskiego". Obecnie przygotowujemy osobny tomik poetycki „Ikaria".

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasze spotkania, które odbywają się w piątek o godz. 7.45 w sali nr 14.

Jeśli kogoś zniechęca ta nieludzka godzina, proponujemy luźną artystyczną współpracę.