M A J   2 0 1 8

 

Drodzy Uczniowie!

 

 Przypominam o obowiązku

 zwrotu wypożyczonych książek

 do biblioteki szkolnej II LO

 

 do dnia 15 czerwca 2018 r. 

 

 Dziękuję :-) Barbara Staniewska

 

 

 

K W I E C I E Ń   2 0 1 8

 

 KSIĄŻKI Z MAKULATURY

O chłopakach, nie tylko dla chłopaków...

 

     Nasza akcja zbiórki makulatury pod hasłem "Oszczędź drzewo i naturę - oddaj do nas makulaturę!" trwa. W roku szkolnym 2017/2018 zebraliśmy już 342,5 kg. Z pozyskanych z jej sprzedaży środków zbiory biblioteki szkolnej "Mickiewicza" wzbogaciły się o trzy książki:

 

                 

 

"Cudowny chłopak"

     Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

Nr 1 na liście bestsellerów New York Timesa! Jedna ze 100 książek najlepiej sprzedających się w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych! Najlepsza dziecięca książka 2012 roku według: School Library Journal,  Publishers Weekly,  Kirkus Reviews  oraz  Booklist.

 

"Chłopiec w pasiastej piżamie"

    Wstrząsająca historia pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny. Dwóch chłopców i dwa światy. Obaj urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, ale los traktował ich do pewnego czasu zupełnie inaczej. Bruno, syn niemieckiego oficera, żyje podczas wojny, prawie w ogóle jej nie doświadczając, nie mając świadomości, że ona trwa tuż obok, pochłania ofiary. Szmul, syn żydowskiego zegarmistrza, zna wojnę od tej najgorszej, najbardziej nieludzkiej strony. To ona odebrała mu spokojne dzieciństwo, bezpieczeństwo, przyszłość oraz członków rodziny. Spotkanie chłopców ma wymiar symboliczny. Odbywa się na granicy dwóch światów. Okazuje się, że przekroczenie jednego z nich powoduje, że stają się równi, ale na pewno nie szczęśliwsi. A może jednak...?

 

"Chłopak, który bał się być sam"

     W szkole średniej w małym miasteczku w Alabamie zaczyna się nowy semestr. Jest jak co roku. W auli dyrektorka przynudza o wytężonej pracy i sumiennej nauce. Wszyscy odliczają sekundy do momentu, gdy będzie można wreszcie wyjść. Żaden uczeń nie spodziewa się jeszcze, że gdy wstaną, by rozejść się do klas, nikt nie opuści auli. Drzwi będą zablokowane. Ktoś wyjdzie na scenę i zmieni tę szkołę na zawsze. Każdy z zebranych będzie musiał stanąć twarzą w twarz nie tylko z tym, co nastąpi, ale też z własnymi lękami i pragnieniami. Tyler konfrontował się z nimi od dawna. Upływają kolejne minuty. Potem nic już nie będzie takie jak wcześniej.

Bestseller New York Timesa.

 

Zapraszam do biblioteki :-) Barbara Staniewska

 

 

 

 Zrób sobie prezent - przeczytaj ciekawą książkę!

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich